Zakup gotowej spółki – zalety

Kupno gotowej spółki jest dobrym rozwiązaniem dla osoby, która nie chce lub nie może samodzielnie rejestrować własnej firmy. Zakup gotowej do podjęcia działalności spółki niesie za sobą wiele korzyści, dzięki którym to rozwiązanie staje się popularne.

Zalety zakupu gotowej spółki:

  • Brak problemów z założeniem spółki – spółka jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, dzięki czemu posiada niezbędną dokumentację oraz numery potrzebne do prawidłowego funkcjonowania – NIP, REGON, KRS. Spółka posiada umowę, na której należy nanieść zmiany. Przedsiębiorca nie bierze udziału w czasochłonnym procesie rejestracji podmiotu.
  • Szybka i bezpieczna transakcja – kupno gotowej spółki oraz wszystkie formalności związane z tą transakcją trwają zdecydowanie krócej niż rejestracja spółki, gdyż zaledwie kilka dni. Zakup spółki jest całkowicie bezpieczny, ponieważ oferowane podmioty posiadają idealnie czystą historię gospodarczą, nie prowadziły one działalności gospodarczej.
  • Staż spółki – na rynku dostępne są zarówno spółki nowe jak i spółki stażowe. Zakup spółki stażowej jest odpowiedni, dla osób, które chcą ubiegać się o dofinansowanie działalności. Spółka stażowa może znacznie ułatwić uzyskanie kredytu lub dotacji.
  • Możliwość prowadzenia różnych działalności – gotowe spółki posiadają szeroki zakres PKD, dzięki czemu są odpowiednie do prowadzenia różnych rodzajów działalności.