Spółka z VAT i VAT UE w sprzedaży

Coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowej spółki. To nic dziwnego, skoro większość przyszłych przedsiębiorców chce zaoszczędzić czas. Bardzo istotną kwestią przy wyborze gotowej spółki jest zwrócenie uwagi na pełną dokumentacje spółki.

Spółki dostępne na rynku posiadają nadany już numer NIP, REGON oraz KRS. To likwiduje konieczność biegania po urzędach w celu załatwienia potrzebnych dokumentów. Warto także sprawdzić, czy dana spółka posiada numer VAT oraz VAT UE.

Właściciele, którzy prowadzą firmy opierające się na wymianie handlowej z krajami UE zobowiązani są do zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R/UE, jeśli do tej pory nie prowadzili aktywnej działalności konieczne będzie także złożenie zgłoszenia VAT-R. Dokonanie takiej rejestracji umożliwi aktywne uczestnictwo w wewnątrzwspólnotowej wymianie towarów oraz dokonywanie transakcji na rynku lokalnym.

Trzeba pamiętać o tym, że czynni podatnicy podatku VAT mają obowiązek prowadzenia rozliczeń wynikających z wszystkich transakcji gospodarczych, które podlegają opodatkowaniu takim rodzajem podatku pośredniego.