Spółka z o.o. – jak założyć?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z popularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że nabyć taką spółkę możemy na aż trzy sposoby. Daje na to duże ułatwienie, gdyż mamy szanse wyboru w jaki sposób chcemy dojść do prowadzenia właśnie tego typu działalności. Jest to duże udogodnienie, które skutkuje wzrostem nowy przedsiębiorców na rynku.

Chcesz prowadzić właśnie ten rodzaj spółki? Świetny wybór. Możesz stać się jej właścicielem na 3 sposoby!
1. Tradycyjna forma założenia
2. Elektroniczna rejestracja spółki
3. Zakup gotowej spółki

Pierwszy sposób – FORMA TRADYCYJNA
Założenie spółki z o.o. trwa najczęściej 6-10 tygodni. W Polsce aby powstała właśnie ta spółka konieczne jest zawarcie umowy w formie aktu notarialnego, wniesienie kapitału zakładowego wynoszącego minimum 5000 zł(wartość jednego udziału nie mniejsza niż 50 zł), powołanie zarządu, wpis do rejestru. Zarejestrowanie spółki w KRS wiążę się z obowiązkiem złożenia w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy wniosków rejestrowych, dowodu wniesienia opłaty sądowej, umowy spółki, listy wspólników (wraz z pełnymi danymi), oświadczenia, że przez wszystkich wspólników wkłady zostały wniesione, poświadczone wzory podpisów członków zarządu i prokurentów. Te wszystkie dokumenty mają zostać złożone do sądu rejonowego.
Do KRS wraz z wnioskiem o rejestrację spółki należy złożyć wniosek o nadanie numeru REGON oraz NIP a jeśli spółka już od początku swojej działalności chce rozliczać się z VAT to zarząd musi to złożyć w Urzędzie Skarbowym.
Podsumowując założenie spółki w formie tradycyjne jest czasochłonne i istnieje ryzyko popełnienia błędów, które jeszcze bardziej wydłużą czas, w którym moglibyśmy już prowadzić swoją działalność.

Drugi sposób – FORMA INTERNETOWA
Z dniem 1 stycznia 2012 roku istnieje możliwość zarejestrowania spółki z o.o. online. Ma to ułatwić wszelkie procedury zakładania i przyspieszyć tworzenie spółek.
Jak zarejestrować spółkę przez internet?
Po pierwsze umowa spółki. Teraz będzie mogła być ona zawarta poprzez wypełnienie i opatrzenie podpisem elektronicznym wzorca udostępnionego w systemie teleinformatycznym. Kolejnym krokiem zawiązywania i rejestracji spółki jest założenie elektronicznego konta przez co najmniej jednego wspólnika lub jego pełnomocnika. Data zawarcia umowy spółki to dzień jej zaakceptowania przez pierwszego wspólnika, który podpisze ją online. Wypełnianie formularza nie może przekroczyć 24 godzin. Wkłady do spółki rejestrowanej elektronicznie mogą być wniesione zarówno w formie pieniężnej jak i aportu. Spółkę należy złożyć do KRS nie inaczej niż poprzez internet. Wcześniej jednak należy zapłacić 500 zł opłaty sądowej. Do wniosku należy dodać wszystkie wyżej wymienione dokumenty jak w formie tradycyjnej z tym, że podpisy są w formie elektronicznej. Zgłoszeń rejestracyjnych do ewidencji podatników i płatników spółka musi dokonać sama. Wniosek o wpis spółki zawartej w trybie uproszczonym rozpatrzy w czasie 1 dnia od jego wpływu.

Trzeci sposób – FORMA ZAKUPU
Jest to najprostszy sposób na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Kupując spółkę nie przejmujesz się bieganiem po urzędach, wszystkimi załatwianiami, ryzykiem,że dokumenty będą źle wypełnione. Wszystko to jest robione w sposób profesjonalny. Najważniejsze to oszczędzisz czas, w którym możesz powoli osiągać zysk z prowadzenia własnej firmy. Warto wybrać ten sposób i bardzo dużo przedsiębiorców się na niego decyduje. Zakup spółek to nieporównywalne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *