Rejestracja spółki przez Internet

Więcej informacji o rejestracji spółek znajdziesz na naszej STRONIE GŁÓWNEJ!

Kodeks spółek handlowych przewiduje możliwość założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za pomocą platformy rejestracyjnej dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości w tzw. trybie S24.

Proces ten przebiega następująco:
1. Rejestracja użytkownika w systemie eKRS.
2. Przygotowanie informacji koniecznych do zarejestrowania spółki.
3. Uzupełnienie formularza niezbędnymi danymi.
4. Wygenerowanie wniosku oraz pozostałych dokumentów.
5. Podpis dokumentów za pomocą podpisu kwalifikowanego.
6. Opłacenie wniosku.
7. Złożenie akt rejestracyjnych w sądzie rejestrowym.

Internetowa rejestracja stanowi ogromne udogodnienie dla potencjalnych przedsiębiorców, gdyż skraca proces ewidencyjny do zaledwie 24 godzin. Warto przypomnieć, że tradycyjne zarejestrowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zajmować może nawet kilka tygodni. Niestety na to udogodnienie nie mogą liczyć zagraniczni przedsiębiorcy, gdyż elektroniczna rejestracja dostępna jest wyłącznie dla podmiotów dysponujących numerem PESEL.

Aktualizacja:

Obecnie system S24 umożliwia założenie spółki z o.o. bez posiadania numeru PESEL. Zamiast niego podmiot zamierzający zarejestrować firmę podaje numer paszportu ze wskazaniem państwa jego wystawienia.

Jest to duże ułatwienie dla wszystkich obcokrajowców, którzy dzięki tej możliwości mogą w szybki i łatwy sposób rozpocząć prowadzenie działalności na terytorium Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *