O tym pamiętaj, żeby nie popełnić błędu przy rejestracji spółki!

Aby uniknąć nieprawidłowości w drukach i dokumentach, nie przedłużać procedury rejestracyjnej, a także przygotować odpowiednio wcześniej wymagane dokumenty – musisz pamiętać o niezbędnych kwestiach, przy których najłatwiej o błędy:

  1. Brak załączników – warto przed złożeniem dokumentów do KRS sprawdzić, czy dołączone zostały wszystkie załączniki.
  2. Nieprawidłowe zasady reprezentacji – we wniosku dotyczącym sposobu reprezentacji należy podać kompletne informacje, także z uwzględnieniem reprezentacji w przypadku jednoosobowego zarządu.
  3. Opłaty – przed wpisem w rejestrze i złożeniem dokumentów należy wnieść obowiązkowe opłaty, zarówno sądowe, jak i za ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
  4. Spóźnienie – każde złożenie wniosku zobowiązane jest określonym terminem. Czas od momentu zawiązania firmy do jej rejestracji nie może przekroczyć okresu 6 miesięcy. Skutkiem zaniechania z góry narzuconego terminu spowodować może rozwiązaniem spółki.
  5. Nazwa – mimo, że firma spółki, czyli jej nazwa nie powinna stanowić żadnych problemów, to wymagane jest odpowiednie dobranie nazwy, która będzie prosta, inna od konkurencji, ale także nie wprowadzająca w błąd. Takie wymagania mogą wprowadzić w zakłopotanie przedsiębiorców, a w rezultacie przedłużyć procedurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *