Kto sporządza umowę zakupu gotowej spółki?

Zakup gotowe spółki z o.o. staje się rozwiązaniem dla coraz większej rzeszy przedsiębiorców. Mniej trudnych procedur, szybszy czas założenia działalności gospodarczej oraz pomoc profesjonalistów powodują, że właśnie taki sposób rozpoczęcia działalności gospodarczej jest najlepszy dla wielu, wielu osób.

Zakup gotowej spółki jest bardzo prosty, gdyż większością formalności zajmują się firmy ją oferujące. To one przeprowadzają proces rejestracji spółki oraz przygotowują umowę sprzedaży. Kupujący gotową spółkę przedsiębiorca nie musi zajmować żadnymi procedurami, bo wystarczy tylko podpisanie umowy zakupu u notariusza. Następnie jako nowy właściciel przedsiębiorstwa zobowiązany jest do sporządzenia wniosku aktualizującego dane spółki w KRS. Może tego dokonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy firmy sprzedających gotowe spółki. Specjaliści z takiej firmy z pewnością pomogą w sporządzeniu takiego wniosku.

Zakup gotowej spółki to doskonała forma, by rozpocząć działalność gospodarczą. Nie trzeba się troszczyć o formalności związane z rejestracją spółki ani związane z procesem jej sprzedaży.