Ile trwa założenie spółki z o.o. ?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to wciąż najpopularniejsza forma prowadzenia firmy. Bezpośredni wpływ na to miało obniżenie kapitału zakładowego z 50 000 zł do zaledwie 5 000 zł. Bardzo korzystna dla wspólników jest także kwestia dotycząca ich odpowiedzialności za zobowiązania zaciągane przez spółkę. W razie jakichkolwiek zadłużeń wspólnicy nie muszą obawiać się o własny majątek, gdyż całkowitą odpowiedzialność ponosi ona tylko i wyłącznie własnym inwentarzem.

Niestety proces rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest długi i przewlekły. Wymaga wypełnienia masy wniosków, formularzy i deklaracji, a następnie złożenia ich do odpowiednich urzędów. Tym sposobem tradycyjna rejestracja spółki z o.o. może przekroczyć nawet miesiąc.

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszczona została specjalna platforma umożliwiająca dokonanie rejestracji spółki z o.o. za pomocą Internetu. Jest to sposób znacznie bardziej komfortowy, gdyż wszelkie formalności wykonać możemy bez konieczności odwiedzenia jakiejkolwiek instytucji. Odbija się to bezpośrednio na czasie rejestracji spółki, który skraca się do 24 godzin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *