Gotowa spółka do kupienia

Sprawdź więcej naszych artykułów – zapraszamy na stronę główną!

Przedsiębiorcy, którzy mają pomysł na działalność gospodarczą i zamierzają go zrealizować, zdają sobie sprawę z konieczności rejestracji spółki w KRS – Krajowym Rejestrze Sądowym. Firma dopiero wtedy zyskuje osobowość prawną. Wpis ten jednak jest bardzo czasochłonny. Co w sytuacji, gdy zależy nam na czasie?

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem są gotowe spółki, które rejestrację mają już za sobą. Taka działalność gospodarcza w momencie zakupu ma już wszystkie potrzebne numery: (KRS, NIP, Regon, VAT polski i europejski). Dodatkowo, gotowe spółki są zazwyczaj również czyste. Oznacza to, że nie posiadają historii gospodarczej, nie prowadziły wcześniej żadnej działalności. Dzięki temu mamy pewność, że nie mają zadłużeń ani zobowiązań finansowych. Kupno czystej, gotowej spółki daje nam możliwość tworzenia firmy od podstaw – według własnych oczekiwań i wymagań.

Mam nadzieję, że ten wpis pomógł Ci zrozumieć zamysł gotowych spółek. Jeśli uważasz, że to dobre rozwiązanie dla Ciebie, to pamiętaj, że do procesu kupna spółki warto zatrudnić profesjonalne biuro – takie, jak nasze. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Skontaktuj się z nami!

One thought on “Gotowa spółka do kupienia

  • 1 lutego 2017 at 09:41
    Permalink

    Kupiłam ostatnio gotową spółkę i szybko zaczełam prowadzić własną firmę 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *