Co daje outsourcing księgowy?

Prowadzisz firmę? Zajmujesz się księgowością? Kadry i płace też są na Twojej głowie? Co możesz w tej sytuacji zrobić? Rozwiązania są dwa, zobacz które jest lepsze.

Pierwszym rozwiązaniem dla osób prowadzących własne firmy jest zatrudnienie pracownika, który będzie odpowiedzialny za tą dziedzinę. Specjalistą tym jest księgowy. Jak wiadomo jest to osoba zarabiająca dużo, co ma znaczenie dla kosztów prowadzonej firmy. Wynagrodzenie zatrudnionego księgowego to kilka tysięcy złotych. Dodatkowo należy liczyć się z ponoszeniem wydatków na utrzymanie całej komórki księgowości. Mowa tu o niezbędnych materiałach biurowych czy systemach komputerowych.

Drugie, znacznie lepsze rozwiązanie stanowi outsourcing księgowości. Na czym on polega?

Otóż outsourcing polega na zlecaniu pewnych działań firm, zewnętrznym firmą. Na przykład zadaniem każdej firmy jest prowadzenie księgowości, które można zlecić innej firmie, czyli biuru rachunkowemu.

Co zyskuje się dzięki outsourcingowi?

Korzystając z outsourcingu, oprócz samego „pozbycia się problemu”, przedsiębiorcy zyskują dwie najważniejsze rzeczy – mniejsze koszty oraz lepszą obsługę. Usługi księgowe nawet dla większych firm, kosztują znacznie mniej niż wynagrodzenie księgowej i wydatki na prowadzenie działu księgowego. Ponieważ prowadzeniem księgowości nie zajmuje się tylko jedna osoba, lecz grupa doświadczonych i kompetentnych księgowych, obsługa prowadzona przez biura rachunkowe jest na znacznie lepszym poziomie.